9.6.2017 valmistui 18 uutta kinestetiikan tutoria eri puolille Suomea. Edustettuina olivat Helsinki, Lahti, Vaasa, Pietarsaari, Valtimo, Lieksa, Enonkoski, Jyväskylä ja Naantali.

Kuvassa uudet tutorit Myllypuron monipuolisen palvelukeskuksen maisemissa Helsingissä. Suuret kiitokset Myllypurolle kurssitiloista ja loistavista järjestelyistä!

Yhdistyksen hallitus onnittelee uusia tutoreita ja toivottaa menestystä ja työn iloa kinestetiikan tutortoiminnassa!


Eturivi vasemmalta oikealle : Sari Jokinen (Jyväskylä), Marjo Vallius-Hyttinen (Lieksa), Jenny Huikuri (Lahti), Virpi Hantikainen (yhdistyksen hallitus ja kouluttaja), Henna Pernu (Jyväskylä), Tuija Saastamoinen (Helsinki), Sari Kaasinen (Helsinki), Raisa Latvala-Kaataja (Vaasa), sylissä Heidi Malinen (Helsinki).
Takarivi vasemmalta oikealle : Armi Asikainen (Enonkoski), Merima Kartal (Helsinki), Jenni Heininen (Naantali), Noora Vuoripelto (Helsinki), Sari Heino (Naantali), Sari Lehtonen (Helsinki), Marjo Mäenpää-Lakka (Jyväskylä), Arja Hälinen (Valtimo), Leena Elomaa (Jyväskylä), Riina Lapinkorpi (Pietarsaari)